Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Ultimele subiecte
» Caut loc de munca in Suedia
Lun Noi 14, 2016 10:33 am Scris de Stefanel Stefan

» Informatii - cautare: munca, jobb, serviciu in Suedia
Lun Noi 14, 2016 8:16 am Scris de Stefanel Stefan

» AutoServiceklass AB
Sam Noi 05, 2016 12:01 pm Scris de AutoServiceKlass AB

» Caut chirie în Gothenburg
Joi Noi 03, 2016 6:35 am Scris de sveatoslav

» Numere personale in Suedia (personnummer)
Sam Oct 29, 2016 10:09 pm Scris de Ionescu

» sofer in suedia
Joi Aug 11, 2016 9:49 am Scris de cocoshel

» Drept de sedere in Suedia pentru pensionari
Joi Aug 04, 2016 2:12 am Scris de cocoshel

» Oportunitate profesionala - Suedeza
Mar Aug 02, 2016 3:34 am Scris de OanaS

» Oferta job in Go:teborg
Vin Iul 29, 2016 9:43 am Scris de gizuca

Cine este conectat?
In total sunt 7 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 7 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

Coltul Vikingului de la Braila

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

vikingul brailean

Mesaj  david31 la data de Lun Mar 03, 2014 4:30 am

Bine te-am regasit Parazit senior , ardete-ar zapada de nebun hip.hopist Smile
credeam ca ai disparut la ibiza, saint tropez , sau te gonise garda direct la comati de sub podul ala din hogdalen .
mi-ai stricat pacea interioara cand am vazut ca tot de mine te iei , poate asa este obiceiul la tine in ,,gasca hipi hop '' urla prostia in creierul tau precum in retardatul ala de cheloo , numai voi sunteti superiori , restul e o gloata fara sens . se pare ca melodiile celor de la parazitii , te strica precum ,,candida'' pe dinauntru si o sa mirosi curand a ,,kakao umblator '' daca mai scoti cateva replici asa impotriva mea .
se pare ca tu esti frate cu retardatul ala de ionutdani , cocalar de bucuresti .....poate ati mancat din aceeasi farfurie , cine stie Smile ai orbit cumva la un ochisor de nu vezi ce a postat ala si apoi sa te iei de ,,valoarea mea ''.
apropo nu inteleg metafora ,,imi deschizi inima pt autopsie '' , auzi mah periculosule ....ai ajuns tu sa ma ameninti pe mine ?
ai grija parazitule ........ai fost avertizat .

david31
membru
membru

Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 23/02/2014

Sus In jos

Re: Coltul Vikingului de la Braila

Mesaj  1parazit la data de Lun Mar 03, 2014 1:30 am

Bun venit david31 !
Sau mai bine zis bine ai revenit Vikingule brailean, gladiatorule, suedezu sau alte nick-uri de cacat pe care le-ai avut pe forum. Ultima data te suparase-si asa tare pe noi si ne-ai promis ca-ti iei definitiv jucariile si pleci acasa. N-am timp azi de tine ca trebuie sa-mi fac rost de pastile. Da-ti promit solemn ca-ti deschid eu inima pentru autopsie. Iar ai inceput sa faci caca peste tot pe forum indiferent de topic fara sa-ti pese de munca pe care o depun unii pe forum.
http://suediainfo.freediscussions.net/t117-intrebari-sfaturi-raspunsuri-topic-si-subtopic-va-rugam-sa-cititi-inainte-de-a-posta

Alo Adminul, avem un colt special pe forum pentru individu asta.
http://suediainfo.freediscussions.net/t114-coltul-vikingului-de-la-braila

Pentru ionutdani s-ar potrivi topicul cu cocalarul in transhumanta europeana
http://suediainfo.freediscussions.net/t264-un-cocalar-in-transhumanta-europeana

1parazit
membru veteran
membru veteran

Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 06/07/2009
Localizare : dupa blocuri

Sus In jos

Mesaj  ionutdani la data de Dum Mar 02, 2014 12:02 pm

david31 a scris:Esti bolnav la cap plus mai esti si analfabet , gandesti in pauze si scrii ca un retardat .
Daca ai reusit cand ai fost pe aici sa le demonstrezi familiei tale ce handicapat mintal poti fii , si idiot sa nu respecti cine ti-a dat casa si masa, esti panarama rau de om Smile
Eu nu am nevoie de nici o parere a nimanui sami faca mie statuie, stai fara grija ca pe mine ma cunoaste lumea, darnic si rebel Smile
auzi mah baiatule , tu ai venit pe siteul asta sa ceri sfaturi si un loc de munca asigurat , dar ai ramas cu curul infect de la atatea ciomegi de la mine dupa ce ai inceput sa ne arati ca esti idiot rau , si credema dupa ce a vazut lumea ce ,,periculos in gura esti '' sigur parerea rea  va fi despre tine si nu de mine Smile
siteul asta e facut de niste oameni de treaba care dau informatii despre suedia, si cand ai spus ca sunt eu prost ca informez pe un retardat mintal ca tine , ce ai nevoie sa supravietuiesti si ce informatii gasesti aici atat cat pot eu sati spun , tu sari ars ca nimeni nuti da un loc de munca ....mai jignesti la un loc cu mine pe toti care scriu aici informatii despre suedia .
deci dupa mintea ta de fomist , toti suntem prosti nu ?? si dam informatii gratis ?
umil da ....umilit esti tu si maine dimineata cand te vei trezi ca nu ai putut sa faci nimic astazi decat sa injuri si nu ai realizat nimic , si tot cu buzunare gaurite vei ramane in romania si mai idiot ca niciodata .
si la sfarsitul serii .....tu vei ramane in romania , eu sunt in suedia ......tu esti retardat , eu sunt istet Smile
speram ca don cocoshel sa faca o curatenie prin forumul asta de idioti ca tine , si poate ma sterge si pe mine din membrii siteului , ca de cate ori dau de un retardat ca tine , nu pot sa ma opresc sa va dau o lectie de ,,cartier '' in special celor ca tine ,,romani fomisti'' .
hai la revedere saracule Smile

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Numarul mesajelor : 52
Data de inscriere : 22/02/2014
Localizare : Göteborg

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Dum Mar 02, 2014 11:28 am

Esti bolnav la cap plus mai esti si analfabet , gandesti in pauze si scrii ca un retardat .
Daca ai reusit cand ai fost pe aici sa le demonstrezi familiei tale ce handicapat mintal poti fii , si idiot sa nu respecti cine ti-a dat casa si masa, esti panarama rau de om Smile
Eu nu am nevoie de nici o parere a nimanui sami faca mie statuie, stai fara grija ca pe mine ma cunoaste lumea, darnic si rebel Smile
auzi mah baiatule , tu ai venit pe siteul asta sa ceri sfaturi si un loc de munca asigurat , dar ai ramas cu curul infect de la atatea ciomegi de la mine dupa ce ai inceput sa ne arati ca esti idiot rau , si credema dupa ce a vazut lumea ce ,,periculos in gura esti '' sigur parerea rea va fi despre tine si nu de mine Smile
siteul asta e facut de niste oameni de treaba care dau informatii despre suedia, si cand ai spus ca sunt eu prost ca informez pe un retardat mintal ca tine , ce ai nevoie sa supravietuiesti si ce informatii gasesti aici atat cat pot eu sati spun , tu sari ars ca nimeni nuti da un loc de munca ....mai jignesti la un loc cu mine pe toti care scriu aici informatii despre suedia .
deci dupa mintea ta de fomist , toti suntem prosti nu ?? si dam informatii gratis ?
umil da ....umilit esti tu si maine dimineata cand te vei trezi ca nu ai putut sa faci nimic astazi decat sa injuri si nu ai realizat nimic , si tot cu buzunare gaurite vei ramane in romania si mai idiot ca niciodata .
si la sfarsitul serii .....tu vei ramane in romania , eu sunt in suedia ......tu esti retardat , eu sunt istet Smile
speram ca don cocoshel sa faca o curatenie prin forumul asta de idioti ca tine , si poate ma sterge si pe mine din membrii siteului , ca de cate ori dau de un retardat ca tine , nu pot sa ma opresc sa va dau o lectie de ,,cartier '' in special celor ca tine ,,romani fomisti'' .
hai la revedere saracule Smile

david31
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  ionutdani la data de Dum Mar 02, 2014 11:01 am

Ceea ce miai spus tu le stiam numai ca am vrut sa daca dati informatii corecte,auuuu teai ofticat si mai rau dar stai linistit ca nu iti fac pe plac si nu iti mai bag pulii in gura si tot nu ma scot de pe site ,cred ca au inceput sa isi faca toti o parere ,,proasta despre tine,, dar mai au nevoi de tine sa le mai scapi niste informatii,pun pariu ca la multi de pe site le este scarba de tine dar mai au nevoie de un prost ca tine care ai scapa informatii gratis ...esti un viking umil si umilit

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Dum Mar 02, 2014 10:49 am

tu esti retardat serios , saraculeeeeeee.
se umfla muschii pe tine de foame cand tastezi si injuri ,am impresia ca tu esti ciuma satului Smile))
mah cumva tu locuiesti la sat ? esti cioban la oi sau vaci ?
pai de asta nu ai avut loc la sora ta in suedia, cred ca ti-ai primit si vreo 2 in nas cand te-au dat afara din casa, ai confundat suedia cu coltul de strada din romania , he he he he .
mah sincer , tu iti gasesti loc aici numai daca te imbraci ca o travestita si iesi la produs prin suedia, sa sti ca faci bani cat sati cumperi un kebab , he he he ...dar nici nu cred ca de asta nu esti in stare, dar sa mai muncesti , he he he .
ai noroc ca esti ascuns undeva prin ro mucosule , ca te turna batrana mea numai cu parul peste dintii aia cariati din gura , de faceai hepatita in gingii de la bata de baseball Smile))
da mah , sunt smecher si pot sati demonstrez la orice ora aici si la romania cine sunt eu ...ai auzit de David care l-a turnat pe Goliat ?? Smile)))))))
mah tu nu esti barbat , nu ai p..a ....tu ani cocosel mic , esti mic si mucos pe deasupra ...vezi poza mea de la avatar , asa mi te inchipui eu ca esti tu .....un mucos si cosuri pe nas .....ai fugit sarantocule din suedia cand ai dat de greu ...
hai nu zau , sti tu ponturile alea ...loll ......pai daca le stiai mah , de ce nu ai stat draga mea ? esti o pasarica mica .
mah baiatule , esti mic ca un muc pe langa mine.......si niciodata nu o sa ajungi tu la stadiul meu , vei ramane un ,,linge farfurii'' pana dispari de pe lumea asta , sau mai rau va invadeaza rusii Smile))))
hai continua cu injuraturile ca dispari tu de pe siteul asta cat de curand Smile))

david31
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  ionutdani la data de Dum Mar 02, 2014 10:17 am

Cu ce mortii matii ajuti cu sfaturi,ce sfaturi dai tu,ce ponturi stii tu,ponturile alea care le stii tu le stiu si eu,opps brusc ai devenit si tu tarfa cand te enervezi......dar asa imi place sa te oftic,nu te mai injur ,sati dau impresia ca tu esti cel mai ,,smecher,,cu mancare expirata in stomac.Cred ca team ofticat la maxim cand tiam zis ca ,,ai supt pula sau teai futut in cur bulangii ,,pana sa te pui pe picioare,as putea sami bag pulii in gura ta non stop,dar nam niciun interes asa ca cel mai destept cedeaza numai bine

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Dum Mar 02, 2014 6:59 am

ionutdani a scris:Nu stiu cine pula mea sa plans la tine,de unde stii tu ca sunt sarac si plangagios,ai vazut dupa cum scriu,esti pros crescut,cred ca mai degraba esti tu otravit de la mancarea expirata .....bagamiasi pula la rasa si mortii tai,iti arat eu cumva ca nu sunt slab,eu sunt mai ambitios sa nu ma chinui ca tine boschetar ,,barbat,, si ambitios,,ia zii aici ai futu sa ai supt vreo pula de la vreon bulangiu ,ai taria sa o recunosti.Ai vazut tu ca mine .....de unde mortii lu mata stii tu ce stiu eu sa fac si ce am facut.Dar tu ce faci in suedia ca am vazut ca stai toata zoia pe net....aha lasama sa ghicesc tu esti creierul sitului,cu ce te ocupi,oricum eu nu iti mai raspund,dar daca te mai bagi la vreo discutie cu oricare membru de pe acest site o sa raportez eu o problema,asa ca nu mai fii asa sigur pe tine ...ca nu se stie, hai sugeo milogule

Se pare ca tu esti ultimul om din cartierul unde stai , cand te vaieti la colt de strada cum ai trait tu in suedia, 5-10 zile si pana la urma te-ai intors acasa precum un fatalau , am dreptate ?
la ce vocabular ai milogule , ma lasi rece .......

david31
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Dum Mar 02, 2014 6:27 am

Urla foamea in tine saracule , se pare ca esti oaia familiei , veriga cea mai slaba din tot neamul tau .
imi pare rau de tine , te simti orfan pe lumea asta , nu vrea nimeni sa te ajute Smile))))))
Eu recunosc ca sunt tare in cric , pe spatele meu , ca mine e doar unul singur pt ca m-am descurcat de unul singur pe aici ....sunt invingator de la inceput pana la sfarsit .
Sunt in concediu de iarna ,si ajut romanii cu informatii si mai ales pe unii care tine saraci cu duhul si cu mintea fara nici un rost in viata , he he he he .
nu ai ghicit , eu nu sunt creierul siteului ....eu sunt doar un mic si umil viking care ajuta saracii ca tine , eu merg mereu duminica la biserica , sa devin mai bun si sati arunc si tie o saorma prin suedia in caz ca tie foame si poate ajungi si tu pe la stockholm.
daca erai barbat imi dovedeai mie ca te descurci de unul singur , si nu mai cerseai pe aici un loc de munca pe care NIMEEENIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII NU SE OBOSESSSSSSSSSSSSSSSSTEEE SATI RASPUNDA Smile)))))
ce sa raportezi tu mah milogule , ai ceva lipsa in capatana aia lol .......

david31
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  ionutdani la data de Dum Mar 02, 2014 6:11 am

Nu stiu cine pula mea sa plans la tine,de unde stii tu ca sunt sarac si plangagios,ai vazut dupa cum scriu,esti pros crescut,cred ca mai degraba esti tu otravit de la mancarea expirata .....bagamiasi pula la rasa si mortii tai,iti arat eu cumva ca nu sunt slab,eu sunt mai ambitios sa nu ma chinui ca tine boschetar ,,barbat,, si ambitios,,ia zii aici ai futu sa ai supt vreo pula de la vreon bulangiu ,ai taria sa o recunosti.Ai vazut tu ca mine .....de unde mortii lu mata stii tu ce stiu eu sa fac si ce am facut.Dar tu ce faci in suedia ca am vazut ca stai toata zoia pe net....aha lasama sa ghicesc tu esti creierul sitului,cu ce te ocupi,oricum eu nu iti mai raspund,dar daca te mai bagi la vreo discutie cu oricare membru de pe acest site o sa raportez eu o problema,asa ca nu mai fii asa sigur pe tine ...ca nu se stie, hai sugeo milogule

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Dum Mar 02, 2014 5:33 am

Florinel a fost ajutat de mine cu info dinainte sa vina in suedia si pe cand o ducea rau prin goteborg , plangaciosule .
Daca ai vorbi si romaneste sa inteleg si eu ce naiba scrii , ar fi mai bine.
Eu nu am treaba daca te ajuta florinel pe tine sau nu , ar fi prea naiv sa ajute vreun roman ca si el a traso pana a dat de bine .
Saracule , te plangi mai rau decat o femeie de cand ai aparut aici si prost ar fi sa ajute florinel pe unul ca tine , vad cand nu-ti convine ceva incepi sa injuri ca o tarfa .
Dispari mah fomistule de pe forumul asta , nu stiu cum te de mai lasa admin sa ne otravesti cu povestile tale de victima cand de fapt tu esti idiotul care nu respecta lumea.
hai stai acolo la saracie toata viata , idioti si panarame ca tine de romani sunt o gramada prin occident , care ne otravesc si ne fac de rusine prin europa.

david31
membru
membru

Sus In jos

munca suedia

Mesaj  ionutdani la data de Dum Mar 02, 2014 4:51 am

Ce faci,, fratello,, stai si ermaresti ce vb cu ceilalti romani mai cu omenie in ei decat tuuuu,ce te intereseaza pe tine ce an vb cu florinel,care este treaba at team stresat pe tine...nu,atunci sati in pula mea in banca ta,sau tiar fii necaz daca miasi gasi.Ai vb cu florinel sa nu imi dea niciun fel de sfat ca nu tia placut tie cum am vb cu tine,o sati demonstrez ca intrun fel sau in altul iti va fii necaz......ai anteles ,,fratello,,

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Sam Mar 01, 2014 1:50 pm

Asculta si intelege bine mah baiatule : daca nu vii in suedia , nu esti prezent aici local sa iei legatura cu romanii , sati faci contacte si relatii ...NU TE IA NICI NAIBA DIN ROMANIA SATI DEA TIE JOB IN SUEDIA, AI INTELESSSSSSSSSSS??????
asta e frustrarea mea , si sper ca o intelegi ca nici eu , si nici altii care au trecut prin greu in suedia nu vrem , nu putem , nu dorim sati facem tie bine sa vii la loc sigur de munca ,si tu sa vii ca turist si sa nu te stresezi un pic .
Florinel o sati dea sfaturi unde sa manaci in goteborg , sati faci o adresa pe la crucea rosie , si la urma o sati dea un sfat bun : CAUTATI SINGURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR DE MUNCAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

david31
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  ionutdani la data de Sam Mar 01, 2014 8:32 am

Ti-ai uitat cuvintele,, fratello,, o expresie de roman care ai place sa dea sfaturi dupa placul si frustrarea lui

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  ionutdani la data de Vin Feb 28, 2014 5:06 am

Am uitat sa iti spun ceva:din cate stiu nu aveam cum pt ca nu aveam contract deoarece unde am fost eu, se lucreaza la negru.Am fost la skat cu cineva si nu sa putut face nimic in afara de asta miau cerut de la skat si asigurare de sanatate din romania.Si eu mam cait ca am plecat si ca mam dat batut dar in momentul ala asa am gandit

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

muna in suedia

Mesaj  ionutdani la data de Vin Feb 28, 2014 4:51 am

Inca o data demonstrezi ca iei deccizii pripite,eu cred ca tu demonstrezi ca esti un pic pretentios.....adika ai pretentia ca toti cu care vb saiti cam cante in struna.Crezi vreodata ca daca stai pe strazi si mananci mancare expirata si dormmi in gari.....te face mai barbat sau daca pupi pe cineva in fund ca te ajuta te face descurcaret.....mmmm eu zic ca nu este asa,trebuie sa respecti pe cineva care te ajuta si sa ai fii recunoscator toara viata dar este o diferenta mare dea pupa in fund si de a respecta,eu vb din punctul meu de vedere pt ca mi mi sa intamplat sa fiu in postura de a pupa in fund si nu am facuto.Eu stiu sa fac mai multe lucruri,dar nu pot sa spun ca sunt ass la toate,cel putin in constructii{interioare},stiu sa trag spakel,vopsit,izolatii in bai etc,eu am probleme cu spatele deaia as fii vrut sofer ,dar nui bai daca am ocazia muncesc orice la inceput...intelegi.Scuzama daca tea deranjat ceva dar sa stii ca sunt un om corect sincer ,recunoscator,muncitor dar nu imi place sa pup in fund,sper ca nu teai suparat si ca mai vb

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Vin Feb 28, 2014 2:57 am

ionutdani ....eu nu stiu din ce cauza a fost cearta, nu am spus nimic .....doar voi stiti , chestia este ca esti foarte sensibil si ai plecat acasa .... cam asta deduci tu .
doar tu sti care a fost cauza mey baiatule si in orice caz nu trebuia sa pleci , in orice caz cand ai fost aici , puteai pana la cearta sati faci acte , in orice caz erai barbat ramaneai in suedia, chiar daca ajungeai sa traiesti pe strazi o vreme, nu cred ca te lasa sora ta mort pe foame ..asa ca lasama cu povestile astea sensibile de om slab , tu nu esti barbat adevarat , e clar .
da frate , dupa cum ai vazut sora, frate , branza e pe bani ..si oricum tu esti un strain pt mine si altii , care nici macar nu s-au deranjat sati raspunda cand tu ai cerut un job de sofer, dar altceva nu sti sa muncesti ? ai vreo meserie sa te poata ajuta cineva cu un loc de munca ???
aici e suedia , nu italia, nu spania ........
da , eu cred ca numai suferind pe afara iti dai seama ce inseamna viata asta pe aceasta lume , devii mai bun sau mai idiot , depinde de caracterul fiecaruia .
da , eu sunt de parere ca toti trebuie sa se descurce singuri cand vin afara sa munceasca , s-au intamplat cazuri in natia noastra de romani , sute si mii in care unul ca tine a fost ajutat si apoi in loc de respect sau recunostinta , ii trata rau pe cei care au fost la nevioie langa el ....asa ca , tu vrei sa vii la sigur in suedia, cu casa si masa , job ...si tu pana atunci ce faci ? nu ridici un deget ?`
zi mersi ca ti-am raspuns , esti cam suparacios vad .
iati mah un sac de dormit , un cort , niste bani si incearcati norocul in viata si cand vei ajunge personal intro tara straina , oamenii te vor cunoaste personal si vei primi ajutor, dar fa si tu ceva , luptate ca nu te ia nimeni din romania in ziua de astazi si te aduce la job sigur , casa si masa si tu nu ridici un deget ........
baftos , eu nu iti mai raspund .

david31
membru
membru

Sus In jos

munca in suedia

Mesaj  ionutdani la data de Joi Feb 27, 2014 11:43 pm

Salut,am impresia ca tu cateodata vb in necunostiinta de cauza,nu face afirmatii gratuite,eu am fost dat afara din casa deoarece cumnatumeu se certase cu sora mea......si in conditiile in care ma injurat ,ma facut sa ma simt ultimul om ,plus de asta ma dat afra noaptea la 2.Tu in locul meu ce faceai .......trebuia sa fiu,,barbat,,.Asta insemna tiganeala in conditiile in care un om nu mai vrea sa te ajute si in casa era cearta foarte multa ,eu am fost o victima colaterala.Stii ceva daca altii au suferit pe strada si au dormit prin gari,etc,ai vrea toti sa pateasca la fel ca ,,ca sa stie si ei ce inseamna sa vii singur,,.Esti la fel ca toti romanii care sau descurcat singuri dar le place si ceilalti oameni sa pateasca ca tine,asa ca nu vb,,fratelooo,,daca nu cunosti situatia,,nu face afirmatii gratuite ca tu asta ai facut

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Joi Feb 27, 2014 9:17 pm

Ionutdani , pai vezi ........nu prezinti incredere deloc daca si te-ai certat cu familia .
cand cineva iti ofera un ajutor , o casa si masa prin strainatate, trebuie sai respecti si sa stai cu capul jos pana cresti si tu mare , si vei avea si tu locul tau sigur de munca , casa si masa asigurate de tine insuti , si mai tarziu daca nu uiti de unde ai plecat ii inviti si tu la un gratar , la o bere ....si le arati respect pt ajutorul lor .
daca nu suferi pe afara fratelo , nu vei sti cu adevarat ce inseamna viata de astazi traita prin strainatate si nu vei deveni cu adevarat un barbat , daca tu pleci acasa la prima cearta sau altceva .
multi romani au venit la sigur pe afara , au fost ajutati si apoi si-au batut joc de cine i-au adus pe aici si au devenit dusmani .
stiu multe cazuri ca tine , ca la prima cearta au dat bir cu fugitii la romania si acum se vaieta de traiul din ro , viata este asa cum tio faci tu , fratele meu .
nu ma intereseaza pe mine de italia , am trecut pe acolo in vizita , dar niciodata nu am trait pe acolo .
ionutdani , nu ai nici o idee prin ce am trecut eu sau altii pe aici sau pe unde am mai fost ,dar nu am dat bir cu fugiti , cand am ajuns sa mancam pe la cantine, cand am dormit pe strazi , prin centre de straini , cand eram singuri si romanii se fereau , sau poate nu gaseai un roman prin zona sa vb in romaneste cel putin , si daca vrei sa vezi un caz de supravietuitor din suedia, este acel Florinel care a trecut prin multe in Goteborg in cateva saptamani de l-a marcat dar acum e bine , are casa , job, masa si pt ca este meserias de acasa , vb engleza cat de cat , a avut putin mai mult noroc .
daca stiam ceva sigur te ajutam , dar credema ca nu mai exista prin tarile astea nordice ceva sigur , e criza si pe aici , daca crezi sau nu .
daca ai bani de plecat si cateva sute de euro sa supravietuiesti , te indrum eu pe alte meleaguri daca vrei sa pleci de unul singur , doar lasami un mail, id de mess , ceva .
tu hotarasti fratelo Smile

david31
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  ionutdani la data de Joi Feb 27, 2014 12:41 pm

Stiu ,am fost in suedia dar am avut niste certuri in familie ,,nu cu sora mea,,ci cu cumnatumeu si ma trimis acasa,dar stau si te intreb oare stii cum este sa simti cand nu te ajuta nimeni,in italia ai fost,in romania nu respiri aer de stres

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Joi Feb 27, 2014 11:28 am

Asculta daca esti barbat adevarat ,vii in suedia si risti , doar esti BARBAT , nu ???
Ehhh daca esti cu adevarat barbat , risti fratelo orice s-ar intampla , mai ales ca tu ai unde sa tragi , altii nu aveau nimic , gen FLORINEL ...daca ii citesti posturile o sati cam treaca cheful de aventuri asa, plus la tine e mai bine ai rude, ai unde dormi civilizat , te rog ia legatura cu el ca a avut si el aventura vietii lui pe strazile din Goteborg , dormit prin gari , etc etc .
E criza frate si la suedia sa sti , si suedezii sunt acriti de toti emigrantii plus de asta romanii nu se ajuta intre ei , si simt eu asa ca nici sora ta nu da 2 bani sa intrebe lumea din zona pt un loc de munca sa ai ceva sigur cand vei veni .
Romanul cand apare aici in Suedia, mai ales cei cu foamea in stomac, uita de unde au plecat ,si se fac grupulete asa mici, mici ...si pe cei noi veniti nui baga in seama , chiar daca tu ii auzi vorbind romaneste , te duci la ei si ai sa vezi ca o sati vorbeasca in suedeza si iti intorc spatele , asta in paranteza pt ce ai spus de romanii din spania si italia , si aici fratelo se ard romanii intre ei , nuti fa nici o grija.
ceea ce ai auzit tu de suedia , e complet diferit fata de ceea ce vei trai, vedea si simti stresul din aer .
TREBUIE SA INCERCI DACA VREI O VIATA MAI BUNA , DACA NU ESTE SUEDIA, ATUNCI MERGI IN NORVEGIA, DACA NU ELVETIA, GERMANIA, SI APOI TE VEI PLIMBA PE LA SAINT TROPEZ Smile)))

david31
membru
membru

Sus In jos

munca suedia

Mesaj  ionutdani la data de Joi Feb 27, 2014 10:44 am

Salut,imi cer scuze dar nu am fost foarte explicit,imi primul rand ,sora mea este in goteborg si eu tot acolo as vrea,stiu ca nu ma cunosti destul de bine ...e normal dar in privinta mea nu sunt probleme de genulca ,,chef de munaca,,.Mias dori sa traiesc intro tara ca suedia pt ca sunt altfel de oameni decat latinii......si nici romanii parca nus aceeasi ca aia din italia ,spania etc.Oricum iti multumesc pt sfaturi

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Joi Feb 27, 2014 6:52 am

Nu am fost iritat , a fost doar realitatea de aici si plus de asta , tu ai vrea sa muncesti , dar nu prea sti in ce zona sa mergi .
Nu pot sa te ajut personal cu nici un job , si nici nu cred ca altii te pot ajuta pe cand tu esti inca in tara , nu te cunosc personal , nu stiu cine esti si nu au nici o idee daca tu ai chef de munca sau nu.
Daca vii in Stockholm ,iti pot da niste nr de tel , suni si vb cu romanii locali , restul depinde de tine .
Aici se bazeaza totul pe incredere , contacte si relatii , chiar si daca te vei duce sa muncesti la mop Smile

david31
membru
membru

Sus In jos

sofer suedia

Mesaj  ionutdani la data de Joi Feb 27, 2014 12:46 am

Salut,am vazut ca ai raspuns usor iritat,ok ai dreptate dar eu nu aveam de unde sa stiu toate secretele ,in plus eu vb suedeza dar putin si nu imi dau seama la ce nivel sunt sau daca intradevar pot invata suedeza din romania far sa vb tot timpul....intelegi,poate dac poti sa ma ajuti cu un job indiferent care tiasi fii recunoscator

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Mier Feb 26, 2014 11:36 pm

Daca ai noroc , poate sa te angajeze si cu limba engleza. cel putin vb lb. engleza?
Daca nu vb nici engleza, cum te vei intelege la locul de munca , prin semne ???
Aproape toate joburile astea modeste , se gasesc cu ajutorul unei relatii , contacte , cineva sa te prezinte la angajator , sau se intampla o minune si esti la locul potrivit si la timpul potrivit , intelegi ?
Cand crezi ca esti bazat pe limba atunci vino , asta e sfatul meu .
sa fii distribuitor pe vreo masina si iti da marfa pe hartii , cum crezi ca te intelegi cu clientii???
in zone industriale sunt firmele de transport , si in plus sora ta locuieste peste tot in suedia ???? de ce intrebi, unde in suedia se gasesc firmele ???
daca vrei inveti fratelo si de pe site , plus daca te uiti putin pe forumul asta o sa vezi ca sunt si alte programe mai usor de invatat suedeza, siteul pe care ti l-am dat e oficial ce se invata aici , dar sa sti ca limbile nordice sunt complicate .

david31
membru
membru

Sus In jos

sofer suedia

Mesaj  ionutdani la data de Mier Feb 26, 2014 1:09 pm

Sal,iti multumesc inca o data pt sfat,dar imi poti spune unde sa caut un job de sofer cat b,poate sa ma angajeze fara sa am scoala de limba.Daca mai am vreo nelamurire o sati scriu,,sper sa nu te stresez,,.Deci unde anume imi pot gasi de lucru ca sofer in suedia .Crezi ca pot invata suedeza sa pot munci de pe site acela care mi la dat,,offf as fii bucuros

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Mier Feb 26, 2014 12:56 pm

da , eu cred.
trebuie sa cauti zi de zi , ar trebui de acum de cand esti pe acasa sa cauti pe net firme de transport , sa inveti ceva limba , si sa ai mult noroc.
nu , nu poate sa spuna ca te intretine ....numai daca tu poti sa arati ca ai bani suficienti sa te intretii si valoarea era ultima data la 12 000 euro sa ai in cont .

david31
membru
membru

Sus In jos

sofer suedia

Mesaj  ionutdani la data de Mar Feb 25, 2014 10:35 am

Salut,ai zis ca se cauta soferi de transporturi,dar eu am doar cat b pot conduce pana la 3,5 tone,crezi ca imi pot gasi un job in suedia pe o dubita ceva,merci pt sfaturi si astept rasp de la tine la revedere

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

acte suedia

Mesaj  ionutdani la data de Mar Feb 25, 2014 12:30 am

Sal iti multumesc mult de sfat.Totusi daca sora mea nu poate sa ma ajute sami fac acte in suedia,nu poate sa ma ajute de genu ,cu locuinta sau sa spune la skat ca ma intretine ea pana imi gasesc de munca,link acela care mi lai dat pot sa invat suedeza.Astept maill merci mult

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  david31 la data de Lun Feb 24, 2014 10:50 am

IonutDani

Poti lucra asa cum doresti , aplicand sati faci firma ta si mai ales e cel mai bine pt acte , dar din start o sa primesti o hartie acasa ca trebuie sa platesti taxe , he he he si tu nici macar nu ai miscat nimic Smile))))
Se cauta soferi la firmele de transport , cauta si vei gasi sa devii angajat ...fara sati faci firma ta ...e bataie de cap, taxe multe si daca faci datorii in suedia, ei iti vor trimite factura pe adresa din romania , direct la impozit he he he .
Sora ta nu poate sati faca tie nici un act, asta a fost inainte de anul 2010 .
Am auzit ca au introdus o noua lege pt sfi pt europeni acum , sau este de anul trecut deja intrata in vigoare si anume ca trebuie sa muncesti si sa ai acte normal deja sa ai dreptul la cursurile de lb suedeza .
Cand ajungi tu aici , te hotarasti tu cel mai bine ...pana atunci , ia si invata de pe siteul de sfi de aici : www.digitalasparet.se .

david31
membru
membru

Sus In jos

partener afacere

Mesaj  ionutdani la data de Lun Feb 24, 2014 4:49 am

Sal,mar interesa un partener de afacere ,,noua,,cum o numesti tu,dar sami spui in ce oras esti si cam ce fel de afacere esti dispus sa imparti cu altul,astept mess de la tine ciao

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

acte suedia

Mesaj  ionutdani la data de Lun Feb 24, 2014 12:46 am

Salutari,mai am si eu o intrebare la care nu am reusit sa ma lamuresc:sora mea este in suedia ,are toate actele necesare dar nu lucreazamomentan din cauza unor probleme de sanatate,intrebarea mea este:poate sa ma ajute cu ceva sa imi fac acte acolo si eventual sa ma duc la scoala de limba.Astept un raspuns de la o persoana in masura sa imi raspunda la aceasta problema mai delicata ,va multumesc si astept  Question 

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

subcontractor sofer suedia

Mesaj  ionutdani la data de Lun Feb 24, 2014 12:21 am

Salutari tuturor de pe acest site,am si eu o mare nelamurire:as avea vreodata vreo sansa sa lucrez ca sofer subcontractor pt alte frme mai mari de courierat,posta etc,bineinteles cu masina mea personala.Astept un rasp cat mai urgent si cat se poate de sincer va multumesc

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Sam Dec 22, 2012 4:24 am

Domnului A. Ericsson/aka suedezul, vikingul sau muedezul... si cate nickuri or mai fi.

Cu acest ultim post ne-ai convins sa nu te mai retinem cu forta si sa iti dam "liber" definitiv. Asta ca sa nu crezi ca ne atrage genul de "rating" pe care ni-l aduci(daca exista asa ceva).

Si te rugam sa-ti iei si ratingul cu matale pe care poti sa-l introduci acolo unde nu te bate soarele.

"Eu sunt precum cameleonul , imi schimb mereu culoarea dar caracterul nu ..."

Pacat de matale nea vikingule. Daca nu poti sa-ti schimbi caracterul asta ieftin traiesti degeaba si singurii carora le vei face un rau cu asta nu suntem noi ci numai tu si eventual pestii aia nevinovati din balta pe care-ti irosesti amarata ta de viata.

Si ca sa fim in ton cu matale te salutam in "viking style":

HEHEEEEEEEEEEEE......WEEEEEEEEEEE

Orice ar insemna asta:)))

admin

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 26/04/2009

http://suediainfo.se/

Sus In jos

Din nou Florin alias Viking alias...

Mesaj  SUEDEZUL la data de Vin Dec 07, 2012 11:54 am

He , he ......
Noroc cu mine don admin , altfel nu ai avea rating pe siteul asta , si nici cei de la suedia.se ..... numai in 2 zile , au intrat peste 100 de vizitatori sami citeasca anecdotele pe aici , he he
Daca nu as fi , suedia.se si suediainfo.se ar fi niste siteuri plictisitoare cu aceleasi povesti si iluzii pana la proba contrarie cand romanul va calca in suedia .
Ma bucur ca nu o sami stergi posturile, asa devin si eu mai popular si lumea afla de adevarata realitate din suedia , ca voi nu aveti taria sa scrieti aici adevarul.
Romanul a fost mereu curva cu doua fete , si nu ma mir de nici unul dintre voi de aici , eu va numesc ,,muedezi '' mai scurt ,,v-ati ajuns neamule '' he he he .
Eu sunt precum cameleonul , imi schimb mereu culoarea dar caracterul nu ...si apropo de ceva timp ma numesc : Andreas Ericsson , asa cer respect si nu-mi mai confunda numele cu unul romanesc .

Si acum o dedicatie , de la mine Andreas Ericcson pt dusmanii mei romani emigranti muedezi sclavi la mopuri si in alte joburi de kakao aici in Suedia :

,,NU POT SA MA ENERVEZ, CAND MA UIT LA VOI MA UMFLU DE STRESS
VOI NU O SA FITI NICIODATA UNITI SI MEREU O SA SCLAVAGITI PE AICI
DAU CU ZARU 6-5 N-AM NEVOIE DE SERVICI
DAU CU ZARU 6-6 CA MINE NU SE MAI NASTE .
HAOLESSSS NEAMULE , MA JUR SA NU SE MAI TOPEASCA GHEATA DE PE LAC LA PRIMAVARA
DACA MAI POSTEZ CEVA PE SITEUL ASTA .....
WEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

SUEDEZUL
membru
membru

Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Localizare : stockholm.suedia

Sus In jos

Florin alias Vikingul alias Suedezu alias david29

Mesaj  Admin la data de Vin Dec 07, 2012 8:25 am

Nu-ti stergem nici un cont Florin alias Vikingu, alias Suedezu alias david29 alias.........Iti vom muta posturile la topicul LOC DE DAT CU CAPUL unde ai un dosar gros de tot, sa vada toata lumea cu cine are de-a face Smile Smile Smile Nu ti-am sters nici celelante aliasuri si nu prea intelegem de ce trebuie sa-ti deschizi mereu conturi noi Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Rog admin sami stearga contul , sunt acrit de pleava asta
.
Multumim 1parazit pentru vigilenta.

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 26/04/2009

http://suediainfo.se/

Sus In jos

Mesaj  SUEDEZUL la data de Joi Dec 06, 2012 12:05 pm

Rog admin sami stearga contul , sunt acrit de pleava asta .
Apropo , m.am ajuns neamule ...he he he .
Scuze admin pt posturile mele , dar nu ma pot schimba .....asa cum nici parazitu nostru nu se poate vindeca de prostie si limbaj de cocalar emigrant .
Vaya con Dios

SUEDEZUL
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  SUEDEZUL la data de Joi Dec 06, 2012 11:23 am

bine sclavule , stai jos .
treaba cu munca la mop in suedia mey baiatule ,,frustat inca din copilarie'' , e foarte grava pt compatriotii nostri : problema grava ca incepi sa muncesti in curatenie si unii nu mai ies de acolo cu anii .....daca ei numai atat pot , pai asa nu se poate ...eu pe astia nui sufar , si.au pierdut mandria de roman ...si cand se duc acasa se umfla in plamani ce bine o duc ei la suedia , he he .
si eu am fost la mop , dar deodata am devenit alergic la angajatorii tepari de aici ....si plus de asta , eu sunt un roman mandru , nu las capu jos si mereu stau cu capu in sus , ca am atitudinea asta de luptator , capisci ?
alte realitati stim noi , ce se mai petrece cu romanii din suedia .....dar nu e frumos sai jignim he he ....
si in plus de asta , cum te laudai prosteste prin 2010 ......cand intri la lidl in sharkholmen , parca imi imaginez acum cum iesi cu geaca umflata de salamuri sterpelite , he he .
pescar profesionist sunt de ceva timp , imi place pescuitul ...doar sunt din Braila ...he he .
tu ai prea multa vrajeala multa in tine mey parazitule , incepi sa ma plictisesti zau asa .....
africanii au mai multe drepturi ca tine mah parazitule .
ce sa facem si noi parazitule , incercam sa ne integram si noi pe aici , mai mergem la un curs ( sa treaca iarna la caldurica) , mai dobandim o cetatenie , renuntam la alta ....ehhh tre sa traim si noi .
....in curand cand o sa iesi din suedia , in caz ca mai esti pe aici .....nu o sa mai intri deloc credema ...pe cand eu , la anul ma duc sa joc la ruleta in las vegas , si cand o sa ma intorc pe balta mea , tu o sa fii tot aici latrand precum un catel flamand , he he .
apropo , de la stadiul de baiat de cartier de la ferentari ...nu ai de gand sa te ridici mai sus in viata asta amarata a ta ??
degeaba asculti parazitii ...nu ai inteles nimic , decat sa latri despre altii ...

SUEDEZUL
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  1parazit la data de Joi Dec 06, 2012 10:51 am

Pesimism spui ?? daca asta e realitatea din suedia de ce sa nu spunem romanilor de acasa adevarul ???

Eu le-as spune romanilor de acasa si pretutindeni...Fratilor asta e realitatea lui unul de-si zice Vikingul sau Suedezul brailean . Alti romani au alta "realitate" Very Happy Very Happy Very Happy
Ce am mai facut eu ?? he he ...am devenit si eu cetatean suedez , am mai fost prin scotia si anglia anul asta , acum ma relaxez la un curs platit de arbetsformedlingen , mai merg pe la sfi sa mai vad si eu gagici ninja ......mai rau este ca a venit iarna si nu mai are cine sa pazeasca lacul . iti dai seama , 4 ani in suedia si eu tot pescar am ramas ??
Si pescar amator ai sa ramii "suedezule" brailean daca nu-ti schimbi atitudinea. Ai primit pasaport suedez si un curs gratuit la fortele de munca ? Pai asta primeste orice somalez analfabet venit din boschetii Africii, ajunge sa faca prezenta la peste pe o balta suedeza citiva ani. Privesti de sus pe cei care muncesc cinstit "la mop" lasind sa se inteleaga ca obrazul tau subtire de cetatean european nu se injoseste la astfel de munci. Adevarul este ca tu nici macar o munca "la mop" nu esti in stare sa obtii cu atitudinea asta. Te dai vegetarian cind bagi in tine terci, fiecare mesaj al tau ilustreaza FRUSTRAREA ca nu esti in stare de nimic.
Inchei cu o dedicatie muzicala. Nu pentru tine Suedezule Viking brailean ci pentru dushmanii tai Smile Smile Smile Smile

1parazit
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  SUEDEZUL la data de Mier Dec 05, 2012 10:22 am

Imi pare rau ,,parazitule ''ca tot asa ai ramas violent in vorbire si recalcitrant .....e bine ca nu te.ai schimbat altfel deveneai unul dintre muedezii nostri romani compatrioti de la firma ,,mopul pe viata '' .
Pesimism spui ?? daca asta e realitatea din suedia de ce sa nu spunem romanilor de acasa adevarul ???
Din pacate asta e ultima veste despre nr personale si permise de sedere pt romani si mai mult de atata ...nici un european nu are dreptul la nr personale daca nu are permis de sedere sau contract de munca , vorbe spuse de una de la skatteverket din ferentari de stockholm .
Daca mai sunt si alte legi , de ce nu postati aici ....ca de asta au facut siteul asta Don Cocoshel si Brigadir , sai informeze pe romanii dornici de senzatii tari in calatoria lor de integrare in suedia .
Va observ mereu de la curs cand am teorie , stai fara grija .....
Stiu ca tu te consideri un catel al suedezilor aici , asa ca mai lasa comentariile astea la adresa mea , vorbesti mult si prost . Ce am mai facut eu ?? he he ...am devenit si eu cetatean suedez , am mai fost prin scotia si anglia anul asta , acum ma relaxez la un curs platit de arbetsformedlingen , mai merg pe la sfi sa mai vad si eu gagici ninja ......mai rau este ca a venit iarna si nu mai are cine sa pazeasca lacul . iti dai seama , 4 ani in suedia si eu tot pescar am ramas ??
Tu nu prea spui nimic despre tine , doar comentezi prost despre unul si altul ....stiu ca iti urasti viata , schimba frate tara daca nu te simti bine aici , sau ai devenit client al sistemului bolaget de vineri pana duminica ??
De cand te observ pe aici , nu pot sami dau seama ce fel de chip poti avea ....unul de zmardoi cum te dai aici cu capul de oricine sau unul de molau si prost de gura .
Imi mai aduc aminte bine si cand spuneai ca tu produci o gramada de lovele si dormi in camping la sharkholmen , cum v.ati tras voi electricitate de la casutele de pe langa sosea etc etc .
Apropo , alta data nuti mai raspund emigrantule ...ha ha ha .

SUEDEZUL
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  1parazit la data de Mier Dec 05, 2012 9:58 am

Mah SUEDEZUL brailean, tu mirosi de la o posta a vechiul nostru membru Vikingul brailean. Nu te-am mai vazut de mult pe aici, ce-ai patit? Te-ai saturat de latrat pe forumul lui Bucurica, s-au saturat si aia de tine de nu-ti mai raspunde nimeni si te-ai gindit sa ne onorezi din nou cu prezenta ta aici? N-ai mai avansat si tu, tot la vrajeala asta pesimista ai ramas?
Tine sfaturile cu emigrarile si numerele personale pentru tine, ai ramas in urma....nu te-ai mai dezvoltat de loc monkey monkey

1parazit
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  SUEDEZUL la data de Mar Dec 04, 2012 11:29 am

Bv , asa om ca tine curajos Vasile , mai rar gasesti ...dar ai gresit anotimpul din pacate .
Trebuia sa scrii numele postului ,, in necunoscut, in ger si frig '' he he .
Te.ai hotarat asa repede sa pleci , dar vad ca vrei sa faci sarbatorile acasa ...he he .
Aici in suedia e loc pt fiecare , cine se descurca ramane si cine nu pleaca mai rau decat a venit , acum depinde de norocul fiecaruia .
Nu stiu cati ti.au citit postul aici , dar eu ma ofer sati dau cateva informatii :
fara contract de munca , sa nu calci pe la emigrari ca iti pierzi timpul .
chiria se gaseste tare greu , dar nu imposibil ......
romanii nu prea se ajuta intre ei ,e cam durere cu ei pe aici , he he
de preferinta sa ai pasaport biometric , cel simplu e aproape nul si buletinu romanesc nu il recunosc aici .
nu stiu ce meserie practici , dar iar ai gresit anotimpul
sa ai o viata decenta aici , vor trece ani din viata ta credema
daca crezi ca e batjocura in tara ta , stai sa vezi peste ce dai aici ...he he he .
acte se fac doar in felul urmator :
trebuie sa te duci la emigrari cu un contract de munca minim 6 luni , dovada de adresa, pasaport si aplici de permis de sedere .
cand vei primi permisul de sedere apoi mergi la skatteverket si aplici de numere personale .
cand vei avea loc de munca, permis de sedere, nr personale ...atunci vei fi ok aici .....pana acolo , vei trai stresul cel mai groaznic vazand ca sutele de euro se duc repede si vin momente grele ca o sati fie dor de batjocura de acasa .
si suedia a fost lovita de criza si in ultima luna s.au anuntat mii de concedieri , si aici fratele meu vasile ....pe primul loc sunt suedezii , apoi daca mai ramane vreun job la curatenie poti sa aplici si tu .
aici un job decent se gaseste prin contacte si relatii , cv.urile pe care le trimiti pe net se citesc doar 1% , se cere experienta in suedia , acte deja , limba vorbita etc .
sa nu te astepti la minuni , putini iti vor spune care e adevarata realitate din suedia .
eu stau in stockholm , daca ai drum pe aici ....fac cinste cu un ceai fierbinte .
hai sa traiesti bine .
semnat . suedezul brailean

SUEDEZUL
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  SUEDEZUL la data de Sam Dec 01, 2012 11:18 am

Hai ,,LA MULTI ANI '' ROMANULE DE PRETUTINDENI ....TILLBAKA LA SNAPS SI APOI LA SANIUS ...WEEEEEE [/quote]

SUEDEZUL
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  SUEDEZUL la data de Sam Dec 01, 2012 8:23 am

Chiar nu vrea nimeni sa bea cu mine , un pahar de vin ,,La revedere '' Merlot si Regala de pe dealurile Dobrogei .....fratilor , cat le.am mai cautat pe vagaboantele astea doua prin system bolaget astazi , dar le.am prins pe alte rafturi ....fugeau de emigrari , he he .
Hai ,,LA MULTI ANI '' ROMANULE DE PRETUTINDENI ....TILLBAKA LA SNAPS SI APOI LA SANIUS ...WEEEEEE

SUEDEZUL
membru
membru

Sus In jos

LA MULTI ANI

Mesaj  SUEDEZUL la data de Sam Dec 01, 2012 12:20 am

PENTRU TOTI ROMANII DIN STRAINATATE

http://www.youtube.com/watch?v=p5Tnuoyq210

SUEDEZUL
membru
membru

Sus In jos

florin=vikingul

Mesaj  Florin (alias Vikingul) la data de Mar Ian 17, 2012 4:16 pm

Don Parazit , te vad mai rar pe aici si de fiecare data tre sa spui tu ceva , altfel nu poti dormi noaptea .
Nu am cu ce sa ma laud , ii spuneam stresatului de Cristian ,,ce poate burtica mea grasuta '' .
Uitasem sa mai adaug , el cand se hranea cu korv si paste cu ketchup dimineata si se uita amarat pe geama in oct anul trecut cum cadeau frunzele de toamna , eu eram prin anglia la colegiu la un curs ......ohh viata asta , unii traiesc degeaba javascript:emoticonp('Sleep')
Viata mea in suedia cam asa este de cand sunt aici , restul vine de la sine in 10 ani javascript:emoticonp('affraid')...precum spunea un amic de mult timp aici ....
Daca numai asta vreau de la viata ? acum vreau sa slabesc , restul ma mai gandesc javascript:emoticonp('Basketball')

Florin (alias Vikingul)
membru
membru

Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 01/11/2011

Sus In jos

Mesaj  1parazit la data de Mar Ian 17, 2012 2:51 am

Florin a scris:Uitasem mah sati mai spun : in anglia eram patron , asa ca tre sa mi te adresezi cu : SIR VIKI .
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Sir Viki......braileanul descurcaret gras si frumos. Traiesti din amintiri amice Very Happy Very Happy si ti-au murit laudatorii.
Sunt foarte curios....daca iti merge asa bine si esti multumit de stilul tau de viata. de ce esti asa frustrat si nemultumit de sistemul suedez?
somn, haleu, pescuit , relax, calatorii prin ue , asta sunt eu ...
Esti sigur ca asta vrei de la viata? Eu nu prea cred. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing daca era asa torceai ca o pisicuta pe forumuri

1parazit
membru veteran
membru veteran

Sus In jos

Mesaj  Florin (alias Vikingul) la data de Lun Ian 16, 2012 8:50 am

Uitasem mah sati mai spun : in anglia eram patron , asa ca tre sa mi te adresezi cu : SIR VIKI .

Florin (alias Vikingul)
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  Florin (alias Vikingul) la data de Lun Ian 16, 2012 7:29 am

Auzi ma Cristiane , vezi sa nu faci reumatism de la zapada , dand asa cu lopata zi de zi ...platind taxe .
Pai ce sa facem frate , trebuie sa mai stea cineva si pe acasa cu cafeluta langa el , asteptand sa vina alt mos craciun , sa ne bage la pusculita cadouri : sociale, beneficii.
Nu conteaza cati ani o sa stau pe aici , felul meu de viata nu o sal schimb niciodata : somn, haleu, pescuit , relax, calatorii prin ue , asta sunt eu ...braileanul descurcaret gras si frumos .
Asa este , am invatat sa scriu si eu pe forum ....dar te.ai intrebat tu de ce am fost eu mereu asa online peste tot ? sa spun adevarul si sa ajut romanii . ia spune tu , cand pustiul ala care a ramas pe strazi prin 2009 ian a postat pe suedia.se sal ajute lumea, tu si altii de ce nu ati sarit ???? Doar unul de aici si eu am sarit sal ajutam , restu doar citeati si va durea in basca de el , cika sunteti si voi romanii Smile)) halal....cum de ati calcat in tara asta , cine stie cu ce dreaku v.ati ajuns voi , si va credeti patroni, directori ...pe cand numai oasele voastre stie , cata durere este pe voi sa va platiti chiria luna de luna .
asa va credeti unii dintre voi cine stie ce persoane intelectuale , dati lectii de gramatica in romana , voi astia ajunsi din romania de curand facand spume la altii care au nevoie de ajutor .
auzi mah , nu muncesti pt mine mah saracule ...muncesti sa supravietuiesti si sa traiesti mai bine decat in romania ...asa cum facem toti din suedia , emigrantii romani .
eu nu am venit mah aici ajutat de romani , m.am ratacit pe bus si am coborat la stockholm Smile)
mah sa sti asa pt memoria ta : eu am venit din anglia coisor ...unde am avut casa , 2 joburi, eram la colegiu si faceam si un curs de bodyguard ...dar am spus asa : mah ia sa iau si eu o pauza de cativa ani ...ca prea m.am ajuns Smile))) si am venit in suedia mah , sa ma cunoasteti si voi , ca sunt o vedeta de la braila .
pt mine nu este noroc sa fiu in suedia , e ghinion mah ...capisci ?? dar nu plec mah , pt ca deja a inceput sami placa viata asta de lenes gras si frumos ....cand am venit aici eram model la 65 kg , in 6 luni deja am facut 114 ...acum sunt la dieta ..am 101 kg ...deci eu sufar mah Smile) ca tu muncesti si eu o frec la rece .
ce sai faci frate , norocul prostului Smile)) voi sunteti tare destepti Smile)))
sti ce am fost eu in ro mah ? macelar mah baiatule , ti se pare ca eram subtire ca lama?? Smile)))
asa mah cristiane spor la munka si sa faci diabet cat de curand ....
baftos

Florin (alias Vikingul)
membru
membru

Sus In jos

Trezirea!

Mesaj  Cristian la data de Dum Ian 15, 2012 6:37 pm

Scris de Florin la data de Dum Ian 15, 2012 7:33 pm
ce recalcitranti sunteti mey suedezilor Smile
v.a salutat omul si voi repede calare pe el .
trebuia doar sa va scrie : hej , pupati.ma in dos Smile
asa nu mai incalca regulamentul Smile

Iar ai aparut mai Viki cu tulburarile tale pe-aici..? Am crezut ca ti-ai mai revenit odata cu noul an.. dar continui sa fii påverkad rau de tot..
Pai cum sa nu-i iei partea lui z.... cand si tu de curand ai invatat cat de cat sa scrii pe forumuri..?? La bucurica pe forumuri nu´s ce faceai, ca de scris si de deschis topicuri ai priceput tarziu.. Dar stii vorba aia.. Cin` se-aseamana, se-aduna!
Vezi ca locul tau pe acest forum e undeva jos.. ti-am scris acolo, ia vezi.. pricepi o iota din vorbele alea? Oricum ne muta Adminul acolo.. daca se incing spiritele ..si cand incepi tu sa scrii pe forum.. numai asta stii sa faci..

Hai ca tre sa plec la munca.. si STIU ca tu iti odihnesti burta de 100 si kile la ora asta .. si cand tu o sa-ti savurezi cafeluta .. eu deja o sa am cateva ore de munca in spinare si-n coate.. ca doar eu si fraierii care bagam munca platim skatt pt din astia ca tine.. Nu neaparat ca tu ai avea vreun merit in ecuatia asta, dar ai foarte mare noroc ca te afli in Suedia, mai baiatule .. ca in alta situatie si-n alta tara (mai ales in Romanica la tine acasa) burta ta scadea pana la inanitie scratch (cauta in DEX)!! Dar tu nu realizezi asta nici acum dupa vreo 3 ani si ceva de atarnat p-aici.. tu ca si multi altii halal tie..

Förresten.. vad fan betyder "haolesss" ma baiatule.. e vreun "slang" de Suedia cumva? L-ai invatat prin cartiere marginase afro ale capitalei suedeze.. eller..?

Cristian
membru veteran
membru veteran

Numarul mesajelor : 49
Data de inscriere : 18/07/2009
Varsta : 41
Localizare : Sverige

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 8:59 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos