Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Ultimele subiecte
» Caut loc de munca in Suedia
Lun Noi 14, 2016 10:33 am Scris de Stefanel Stefan

» Informatii - cautare: munca, jobb, serviciu in Suedia
Lun Noi 14, 2016 8:16 am Scris de Stefanel Stefan

» AutoServiceklass AB
Sam Noi 05, 2016 12:01 pm Scris de AutoServiceKlass AB

» Caut chirie în Gothenburg
Joi Noi 03, 2016 6:35 am Scris de sveatoslav

» Numere personale in Suedia (personnummer)
Sam Oct 29, 2016 10:09 pm Scris de Ionescu

» sofer in suedia
Joi Aug 11, 2016 9:49 am Scris de cocoshel

» Drept de sedere in Suedia pentru pensionari
Joi Aug 04, 2016 2:12 am Scris de cocoshel

» Oportunitate profesionala - Suedeza
Mar Aug 02, 2016 3:34 am Scris de OanaS

» Oferta job in Go:teborg
Vin Iul 29, 2016 9:43 am Scris de gizuca

Cine este conectat?
In total sunt 5 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 5 Vizitatori :: 1 Motor de cautare

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

ne prezentam

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

PREZENTARE?

Mesaj  camel21_12 la data de Dum Noi 17, 2013 2:05 am

salut tuturor de pe acest forum. eu sunt ionel. sunt casatorit, am 2 copii si traiesc si muncesc in spania de 11 ani.
      pe mine criza de aici nu m-a afectat decat in ultimul an. anul acesta am avut mai mult timp pentru a reflectiona asupra viitorului familiei mele. aici nu se mai poate! e dureros sa iti dai seama ca nu exista un viitor prea bun pentru copiii tai. ma pregatesc, imi fac curaj sa o iau de la capat. am inceput sa invat suedeza cu rosetta stone. imi place!
  nu cunosc pe nimeni in suedia si stiu ca asta este o problema destul de mare. sper sa cunosc cat mai multa lume pe forum inainte sa fac pasul. daca vrea sa vina careva in vacantza in spania am fi bucurosi de oaspeti. noi stam chiar la malul marii. este o zona foarte buna si pentru pescuit, aviz amatorilor...
  eu aici lucrez la o firma de instalatii si intretinere retele municipale de apa potabila. as vrea sa imi gasesc ceva de munca in acest domeniu. daca stiti pe careva care are nevoie de un muncitor in acest domeniu ar fi super bine.

inca o data, salutari si numai bine!

camel21_12
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 11/11/2013
Varsta : 39
Localizare : SANT CARLES DE LA RAPITA, TARRAGONA, SPANIA

Sus In jos

Re: ne prezentam

Mesaj  florins la data de Mier Ian 30, 2013 7:01 am

Bine-ai venit Stefane!
Cum sa ma supar, d-aia am deschis topicul, sa ne cunoastem cat de cat, dincolo de un nickname.

florins
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 08/05/2011
Localizare : Linneryd

Sus In jos

nou venit

Mesaj  steffy22 la data de Mier Ian 30, 2013 6:41 am

salut , sa nu mai deschid un nou topic si fara sa-l supar pe florin , creatorul topicului vreau sa ma prezint si eu.. ma numesc stefan , 26 de ani , sofer profesionist de meserie .. cautand pe diverse site-uri despre suedia informatii despre cum ajung sa lucrez acolo am ajuns si aici ... sper sa gasesc toate informatiile necesare si poate sa si ajung sa lucrez acolo..

steffy22
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 30/01/2013

Sus In jos

Mesaj  brigadir la data de Joi Apr 26, 2012 10:55 am

Hai noroc Florine.

Bine ai venit printre noi.

Intr-adevar, nu exista un loc unde sa ne prezentam si iti multumesc ca ai mentionat acest lucru. Este o scapare care nu ne prea face cinste dar care acum se va remedia. Vom face si un thread cu asa ceva.

Dun nefericire situatia ta si a sotiei tale este una care tinde sa devina clasica. Daca pana nu de mult inca se mai emigra si se emigreaza din motive economice, apar din ce in ce mai des oameni care nu vor altceva decat putina liniste, respect si siguranta pentru copiii lor.

Suedezii si alti occidentali nu pot sa perceapa ca acestea ar putea sa fie motive de a emigra si a lasa totul balta intr-o alta tara din UE cand ei au toate aceste lucruri din nastere si sunt la fel de naturale ca si un rasarit de soare. Le e greu sa inteleaga asa cum ii este greu pentru satul sa-l inteleaga pe flamand.

Este laudabil ca aveti curajul sa faceti acest pas si va urez succes si putere.

Toate cele bune!

brigadir
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 28/05/2009

http://brigadir.suediainfo.se/

Sus In jos

ne prezentam

Mesaj  florins la data de Joi Apr 26, 2012 6:32 am

Ziua buna tuturor,

Am cautat pe forum o rubrica in care sa ne prezentam, eu cred ca asa e frumos, sa (ne) stim cine suntem. Nu am gasit, poate n-am cautat suficient...

Eu sunt Florin, sotia mea este Andreea. Eu lucrez in Ro in domeniul consultantei in vanzari si marketing, am 16 ani de experienta in domeniu. Am lucrat in FMCG, Farma si acum in imobiliare. Andreea este profesor de istorie si psiholog clinician. Suntem din Brasov.
Suntem amandoi in marja de +40 de ani, avem cam tot ce ne-ar trebui in Ro, mai putin respect din partea statului iar perspectivele in Ro devin din ce in ce mai negre. Dupa 20 de ani in care ne-am tot leganat in speranta ca ne vom mai cizela si civiliza un pic ca si tara, ca si popor, a venit momentul sa recunoastem ca panta este descendenta, din pacate...
Asta este si motivul pentru care vrem sa emigram. Din motive frugal expuse mai sus am ales Suedia. Deocamdata suntem in asteptarea echivalarii studiilor Andreei (cele de psiholog), dupa aceea vom vedea ce curs vor urma lucrurile, fie la studii - masterat, fie un job.

Toate cele bune !

florins
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 08/05/2011
Localizare : Linneryd

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:11 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos