Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Ultimele subiecte
» Caut loc de munca in Suedia
Lun Noi 14, 2016 10:33 am Scris de Stefanel Stefan

» Informatii - cautare: munca, jobb, serviciu in Suedia
Lun Noi 14, 2016 8:16 am Scris de Stefanel Stefan

» AutoServiceklass AB
Sam Noi 05, 2016 12:01 pm Scris de AutoServiceKlass AB

» Caut chirie în Gothenburg
Joi Noi 03, 2016 6:35 am Scris de sveatoslav

» Numere personale in Suedia (personnummer)
Sam Oct 29, 2016 10:09 pm Scris de Ionescu

» sofer in suedia
Joi Aug 11, 2016 9:49 am Scris de cocoshel

» Drept de sedere in Suedia pentru pensionari
Joi Aug 04, 2016 2:12 am Scris de cocoshel

» Oportunitate profesionala - Suedeza
Mar Aug 02, 2016 3:34 am Scris de OanaS

» Oferta job in Go:teborg
Vin Iul 29, 2016 9:43 am Scris de gizuca

Cine este conectat?
In total sunt 8 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 8 Vizitatori :: 2 Motoare de cautare

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

s.m.o. utbildning eller räddningdtjänst

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: s.m.o. utbildning eller räddningdtjänst

Mesaj  sasha.smith la data de Mier Ian 21, 2015 2:43 am

draga Pericle,
imi cer scuze pentru timpul de asteptare.. am avut niste 'probleme'
intre timp am reusit sa aflu mai multe despre ce inseamna sa fii pompier pe aici, si cam ce tre' sa faci sa devii unul..
modulul ala de 9 saptamani, daca mai e valabil, este numai pentru cei care vor sa lucreze deltid, cu jumatate de norma, doar ca, trebuie sa locuiesti in apropiere de o statie de pompieri clasata ca atare. gen.. intr.un sat cu 100 locuitori sau ceva de genu.
am si un site oficial https://www.msb.se/sv/Utbildning--ovning/ iar de aici iti alegi cam ce te intereseaza in materie de pompieri de tot felul.
pt informatii mai detaliate, au si un nr de telefon la care poti apela, doar ca e bine sa stii suedeza.

io aplic in martie la utbilding de 2 ani, ca am terminat toate cursurile de suedeza, mi.am tradus, autenificat si echivalat diplomele din tara si mai trebe' doar sa trec 2 probe fizice-inot si banda rulanta, dupa care sunt la mana mediei finale.
daca mai ai intrebari nu ezita sa scrii!

sasha.smith
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 21/01/2015

Sus In jos

Sal

Mesaj  Pericle la data de Mier Aug 07, 2013 10:27 am

Mi-a atras atentia postarea ta pt ca si eu as vrea sa lucrez ca pompier in Suedia. Din pacate nu am informatii pt tine, doar intrebari am si eu. Eu am lucrat timp de 2 ani ca pompier in Romania inainte sa ajung in Suedia. Din cate stiam eu ca sa poti lucra ca si pompier in Suedia trebuie sa faci o scoala de 2 ani si plus ca inainte sa poti fi admis la scoala trebuie sa stii suedeza la nivel de SVENSKA B. Daca tu stii ceva despre modul de doar 9 saptamani, sa imi spui si mie ca ma inscriu direct daca pot lucra ca si brandman på heltid. Tu ai facut studii 2 ani in Romania ca sa ajungi pompier sau prin angajare din sursa externa?

Pericle
membru
membru

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 09/12/2011

Sus In jos

s.m.o. utbildning eller räddningdtjänst

Mesaj  sasha smith la data de Joi Apr 11, 2013 1:17 am

dupa 1 an si 6luni la sf. lui aprilie, si SFI terminat, in drum spre SAS-G, imi caut calea spre un job mai special.
trimis de AF la o scoala de Jobcoaching am avut ocazia sa vizitez (studiebesök si företagbesök) Gårda Brandstation, deci una din statiile de pompieri din Göteborg.
am auzit ca ar exista locuri rezervate pentru cei din alte tari, am auzit ca poti face practica la o statie de pompieri fara sa ai modulul ala de 9 saptamani (cei care stiu despre ce e vb..), am auzit multe, dar nimic sigur..
pe site.ul lor oficial, nu exista detalii, si cei cu care am vorbit, au cam dat din umeri..
ce vreau sa intreb si sper sa am noroc, exista cineva care a incercat sa devina pompier in suedia, sau cineva care a reusit, sa.mi raspunda si mie la cateva sute de intrebari pe care le tot adun de ceva timp incoace...?

va multumesc anticipat...

sasha smith
membru
membru

Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 28/02/2012

Sus In jos

Re: s.m.o. utbildning eller räddningdtjänst

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 12:48 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus